Phone icon
Otevírací doba
Pondělí 8:00 - 19:00
Úterý - Pátek 10:00 - 19:00
Sobota - Neděle 9:00 - 18:00
| Zobrazit kontakty
background photography of category
 • Dynafit TLT Helmet Storm Blue.jpg

Dynafit TLT Helmet storm blue

Dynafit TLT přilba s trojitou certifikací je vhodná pro lyžařské túry, cyklistiku a horolezectví. Přilba je bezpečná, odolná, lehká a kompatibilní s novým minimalistickým systémem lyžařských brýlí Dynafit.  TLT se vyznačuje plochým minimalistickým ...
Dostupnost Skladem do 5 ks
Jiné barevné
varianty
Dynafit TLT Helmet winter moss Dynafit TLT Helmet silvretta Dynafit TLT Helmet nimbus
Doporučená MOC: 3 750 Kč
2 995 Kč
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.
baner-registrace-sleva-product SLEVA 5 % NA VYBRANÉ ZBOŽÍ
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.

Podrobný popis

Výrobce Dynafit
Číslo zboží grid_storm blue_14800171

Dynafit TLT přilba s trojitou certifikací je vhodná pro lyžařské túry, cyklistiku a horolezectví. Přilba je bezpečná, odolná, lehká a kompatibilní s novým minimalistickým systémem lyžařských brýlí Dynafit. 

TLT se vyznačuje plochým minimalistickým designem, redukovaným polstrováním a také skvěle navrženou ventilací s velkorysými otvory pro skvělé pohodlí a prodyšnost při náročných výstupech. 

Díky své konstrukci využívající vnitřní podšívku EPS a „in-mold“ polykarbonátovou skořepinu nabízí přilba TLT s hmotností pouhých 300 gramů mimořádnou rovnováhu mezi minimální hmotností a maximální ochranou. Pomocí malého ciferníku na zadní straně jej lze přizpůsobit tak, aby vyhovoval vám a vašim potřebám. 

Další možnosti nastavení na hlavovém a podbradním pásku zaručují přesné padnutí a tím i maximální bezpečnost. Nastavitelný a odnímatelný kšilt slouží nejen k ochraně před oslněním, ale také k tomu, aby lyžařské brýle nechtěně nesklouzly zpět na helmu.

Pro dokonale sladěný a mimořádně lehký systém lze helmu TLT ideálně kombinovat s novými brýlemi Dynafit Goggles TLT and Speed. Držák brýlí lze vyměnit během několika sekund a specializovaný pásek TLT lze připnout přímo na helmu pro dokonalé uchycení a extra pohodlí.

Tato stylová, nízkoprofilová přilba splňuje certifikační standardy nejen pro lyžování, ale také pro horolezectví a také pro cyklistiku, takže se ideálně hodí pro moderní multisportovní dobrodružství a náročné rychlostní túry. Díky lehké, ale extrémně pevné konstrukci a dobře navrženému odvětrávání je první volbou pro náročné sportovce, kteří si na hory nekladou limity, ale přesto dávají přednost rychlému a bezpečnému dobrodružství. 

Vlastnosti:

 • kompatibilita: kompatibilní s brýlemi, přilba perfektně sedí s brýlemi Dynafit Tlt 
 • ventilace: nepřetržitá - zabezpečená ventilačními otvorami na přilbě
 • certifikace: EN 1077 B,  EN 12492, EN 1078, UIAA 106, ASTM F2040-02 
 • podšívka a vložka: EPS
 • rozměry:    S/M:  53-58cm
                     L/XL: 57-61cm
 • hmotnost: S/M: 310g
                     L/XL: 325g

In-Mold

Technologii In-Mold můžeme nalézt nejčastěji u cyklistických a lyžařských přileb. Princip spočívá ve vstřikování stlačeného polystyrenu do polykarbonátové skořepiny za vysokých teplot a tlaků (cca 330°C). Toto spojení zajišťuje vysokou pevnost při velmi nízké hmotnosti. Polystyren v případě nárazu pohltí energii, avšak zdeformuje se, a proto je nutné helmu po větším nárazu vyměnit. Přilby vyráběné technologií In-Mold a přidruženými mají hmotnost 350-550 g.

 

EPS

EPS je pěnový expandovaný polystyren. Je to pevný a tuhý materiál s buněčnou strukturou, skládá se z 2 % polystyrenu, zbytek tvoří vzduch.