Phone icon
Otevírací doba
Pondělí 8:00 - 19:00
Úterý - Pátek 10:00 - 19:00
Sobota 9:00 - 14:00
| Zobrazit kontakty

Srovnání nafukovacích kánoí Gumotex

V dnešním průvodci se zaměříme na srovnání nafukovacích kánoí, který má za cíl Vám pomoci při výběru lodi jak na půjčení, tak ke koupi. Zvolili jsme pro Vás řadu kánoí domácího výrobce Gumotex, který má více než  60letou tradici s výrobou nafukovacích člunů. Jeho výrobky vynikají skvělým poměrem cena/ životnost. Všechny kánoe jsou vyrobené z kvalitního materiálu Nitrilon, který je vysoce odolný proti oděru, stárnutí a UV záření. Jeho kvalitu potvrzuje i to, že většina českých vodáckých půjčoven používá právě lodě z Gumotexu. Porovnávat budeme zejména jízdní vlastnosti spojené s konstrukcí lodi, stabilitu, dále se podíváme na hmotnost, rychlost a velikost vnitřního prostoru.


Kánoe Gumotex Scout Economy
Kánoe je v běžné výbavě dodávaná se třemi sedačkami a hlavními přednostmi jsou velký vnitřní prostor, vysoká nosnost a cena. Takto velká kánoe se špatně řídí, singluje v jednom člověku. 
Provedení Economy postrádá následující výbavu a proto za nás ji nedoporučujeme.

Oproti verzi Standard schází: výztuhy pod sedačkou, samovylévací dno, stehenní popruhy a transportní obal. Největším nedostatkem jsou scházející výztuhy dna, které se tím pádem výrazně prohýbá, což velmi zhoršuje jízdní vlastnosti a celkový z komfort jízdy.

Základní parametry lodi jsou stejné jako u varianty Standard.

Nafukovací kánoe Gumotex Scout Economy

Kánoe Gumotex Scout Standart
Pokud si připlatíte pár tisíc navíc oproti levnější variantě Scout Economy, dostanete špičkovou loď s výbornými jízdními vlastnostmi, a to díky systému výztuh zvaných T-BONES. Výztuhy v lodi dávají pocit obdobný při jízdě jako na pevné lodi a velmi lehce se instalují pod sedačky. Možnost singlování (jízda jednoho vodáka) je však také omezená jako u levnější varianty. Oproti ekonomické variantě má loď samovylévací dno, odpadá tedy problém s vyléváním. Navíc si loď stále zachovává velký úložný prostor. Kánoe v pohodě uveze tři osoby včetně bagáže, je velmi stabilní (určená až do WW 3), je rychlá, a to i ve srovnání s kánoí Baraka od stejného výrobce.  Scout Standard je ideální kánoe pro rodinnou turistiku.

Tuto variantu velmi doporučujeme!

Do standartní výbavy patří: přetlakový ventil na dně, vodotěsný transportní vak s ramenními popruhy, servisní souprava, houbička a sedačky s pěnou.

Základní parametry lodi:
Délka: 445 cm
Šířka: 95 cm
Hmotnost: 25 kg
Max. Nosnost: 450 kg
Rozměry při sbalení: 70x45x30 cm
Počet nafukovacích komor: 3

Nafukovací kánoe Scout v akci  Kánoe Gumotex Scout pro 3 osoby

 Sedačka a vzpěra kánoe Gumotex Scout


Kánoe Gumotex Baraka

Hledáte-li perfektní loď na divočejší vodu, ale rádi si zajedete i na turistiku, je právě pro Vás Baraka od Gumotexu to co hledáte. Loď má dvě sedačky, ale i nízko posazený vnitřní středový příčný válec tvořící vzpěru lodi. Ten poslouží jako třetí sedačka pro dítě, které z lodě jen tak nevypadne, ale jeho primární účel je vyztužení dna a zlepšení jízdních vlastností. Díky tvaru dna a vzpěře je dno tuhé a má výborné jízdní vlastnosti. Posuvné sedačky, dovolují lehce měnit těžiště kánoe při zachování jízdních vlastností i při singlování. Stabilita, stehenní popruhy pro sportovní jízdu, samovylévací dno, úchyty pro zajištění bagáže dělají z Baraky top kánoi na trhu.

Do standartní výbavy patří: přetlakový ventil na dně, vodotěsný transportní vak s ramenními popruhy, servisní souprava, houbička a sedačky s pěnou

Základní parametry lodi:
Délka: 410 cm
Šířka: 105cm
Hmotnost: 23,5 kg
Max. Nosnost: 350 kg
Rozměry při sbalení: 70x43x30 cm
Počet nafukovacích komor: 4

Nafukovací kánoe Baraka v akcikánoe Baraka, nejlepší nafukovací kánoe


Kánoe Gumotex Pálava

Cenově nejlevnější z porovnávaných kánoí, určená hlavně na turistiku a lehčí řeky do WW2. Lety prověřený model, který nemá výztuhy, a proto je nutné náklad rovnoměrně rozložit.

Kánoe nemá samovylévací dno, ale její hlavní výhodou je její nízká hmotnost a skladnost. Nouzově uveze až tři osoby.  Kánoe se se dobře singluje, řídí v jedné osobě. Ideální na turistické pádlování v nenáročném terénu.

Do standartní výbavy patří: přetlakový ventil na dně, vodotěsný transportní vak s ramenními popruhy, servisní souprava, houbička a sedačky s pěnou

Základní parametry lodi:
Délka: 400 cm
Šířka: 90 cm
Hmotnost: 17,5 kg
Max. Nosnost: 240 kg
Rozměry při sbalení: 55x40x25 cm
Počet nafukovacích komor: 3

turistická nafukovací kánoe Gumotex Palava  Gumotex Palava, osvědčená kánoe


Kánoe Gumotex Orinoko
Kánoe, která je určena pro dvě osoby se hodí spíše pro expedice a divokou vodu do obtížnosti WW IV, ale dá se použít i na vodní turistiku. Z porovnávaných lodí má největší stabilitu, dalo by se říci extrémní, ale kvůli svojí šířce je loď pomalá na klidné vodě. Součástí lodě jsou i fixační stehenní popruhy poskytující oporu a samovylévací dno pro sportovní jízdu.
Kánoe uveze i značné množství bagáže a je konstrukčně vyřešena tak, aby se neprohýbala (dno se podobá raftu). Daní za to je horší skladnost kánoe. Je téměř nemožné upádlovat kánoi v jedné osobě.

Do standartní výbavy patří: přetlakový ventil na dně, vodotěsný transportní vak s ramenními popruhy, servisní souprava, houbička a sedačky s pěnou

Základní parametry lodi: 
Délka: 405 cm
Šířka: 105 cm
Hmotnost: 25,5 kg
Max. Nosnost: 350 kg
Rozměry při sbalení: 70x53x32 cm

expediční kánoe Gumotex Orinoco  kánoe Gumotex orinoco_top

Více detailů o jednotlivých lodích najdete na našich webových stránkách přímo u produktů. Přejeme Vám úspěšný výběr a mnoho skvělých zážitků se zvolenou lodí!