Phone icon
Otevírací doba
pondělí 8:00 - 19:00
úterý - pátek 10:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00
| Zobrazit kontakty
background photography of category
 • tmel light.jpg

Polyesterový tmel LIGHT 1L

Dvousložkový polyesterový lehčený tmel, středně hustý, vhodný jako vrchní tmel pro malé a střední nerovnosti. Určený pro všechny běžné podklady. Velmi pružný, dobře tvarovatelný a snadno aplikovatelný. ...
Dostupnost Skladem
430 Kč
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.

Podrobný popis

Výrobce BKP
Číslo zboží 12400253

Dvousložkový polyesterový lehčený tmel, středně hustý, vhodný jako vrchní tmel pro malé a střední nerovnosti. Určený pro všechny běžné podklady. Velmi pružný, dobře tvarovatelný a snadno aplikovatelný. Má vynikající brousitelnost při několikanásobně nižší spotřebě brusiva bez jeho zanášení a vyšší odolnost při namáhání. Díky nízké měrné hmotnosti (0,87 g/cm3) méně přispívá ke zvýšení hmotnosti dílů, a proto jej lze použít v leteckém a lodním průmyslu, případně v autotuningu.

Balení: 1,0 L

TECHNICKÝ POPIS PRODUKTU LIGHT POPIS A POUŽITÍ:

Výrazně lehčený, středně hustý tmel vhodný jako vrchní tmel pro malé a střední nerovnosti. Určený pro všechny běžné podklady. Velmi pružný, dobře tvarovatelný a snadno aplikovatelný. Má vynikající brousitelnost při ně- kolikanásobně nižší spotřebě brusiva bez jeho zanášení a vyšší odolnost při namáhání. Díky nízké měrné hmotnosti (0,87 g/cm3 ) méně přispívá ke zvýšení hmotnosti dílů, a proto jej lze použít v leteckém a lodním průmyslu, případně v autotuningu. PROSTŘEDÍ Tmel se nesmí používat na tmelení míst, která přicházejí do přímého styku s potravinami a pitnou vodou. OBSAH VOC VOC = 12 g/l Tento přípravek splňuje požadavky Směrnice Evropské unie (2004/42/ES), která pro přípravek této kategorie (B/b) udává limitní hodnotu obsahu těkavých látek 250 g/l hotového produktu. APLIKACE Povrch je nutné zbavit rzi a obrousit brusným papírem P80. Povrch musí být čistý, suchý, bez prachu a mastnoty. Pro maximální antikorozní ochranu použijte nejprve epoxidový nebo polyuretanový základ. Tmel neaplikujte na reaktivní, jednosložkové a nitrocelulózové základy. Nanáší se stěrkou. TUŽENÍ Tmel se tuží tvrdidlem (PE-iniciátor, dibenzoylperoxid, červená pasta v tubě) v hmotnostním poměru 100:3 - 100 dílů tmelu : 3 dílům tvrdidla – doporučený poměr pro teplotu 23°C. DOBA ZPRACOVATELNOSTI Tmel je nutné při teplotě 23°C a poměru tužení 100:3 zpracovat do 5 minut po smíchání s tvrdidlem. Při teplotách nižších než 23°C (minimálně 17°C) se doba zpracovatelnosti prodlužuje, při teplotách vyšších se zkracuje. Úpravou poměru tužení lze zčásti eliminovat vliv teploty na dobu zpracovatelnosti. Poměr tužení: - nejméně 100:2 – prodlouží dobu zpracovatelnosti - nejvíce 100:4 – zkrátí dobu zpracovatelnosti BROUŠENÍ Tmel je při teplotě 23°C a poměru tužení 100:3 brousitelný za 20-30 minut. Hrubé broušení začíná brusným papírem P80-120 a dokončuje se papírem P180-240. Pro broušení doporučujeme použít rotační nebo vibrační brusku. VRCHNÍ NÁTĚRY Na tmel je možné použít všechny běžné nátěrové systé- my. Tmel odolává teplotám 80-110°C. ČIŠTĚNÍ POMŮCEK Znečistěné části pomůcek lze očistit ředidlem POLYKAR ŘEDIDLO POLYETEROVÉ nebo nitroředidlem C6000. Očistit lze pouze nevytvrzený tmel. SKLADOVÁNÍ Při skladování a dopravě je třeba zajistit teplotu +5 až +25°C a vyvarovat se přímému slunečnímu záření. Skladovat v suchém a chladném prostředí. Lhůta zachování jakosti a užitných vlastností je 12 měsíců. BALENÍ  1,0 l – plechovka BARVA světle modrá

Novinky, recenze, akce
 • Prodejna uzavřena

  22. 10. 2020

  Prodejna je uzavřena, ale eshop funguje bez omezení.

  Objednávky Vám zašleme nebo si je můžete vyzvednou ve výdejním okénku.

  Číst více
 • Celoroční půjčovné lyží

  13. 10. 2020

  Půjčujeme lyžařskou výbavu pro děti a juniory na celou sezónu. Výhody půjčení lyží na sezónu ocení každá rodina s dětmi, která se na hory dostane více jak jednou za zimu.

  Číst více
 • DNEŠNÍ SLEVOVÉ KÓDY

  28. 06. 2020

  Podívejte se na dnešní SLEVOVÉ KÓDY BOATPARK a získejte co nejlepší cenu na objednané zboží. Využijte slevové akce. Jednoduše zadáte kód v objednávce do poznámky a získáte slevu. Jakmile obdržíme objednávku, tak Vám slevu potvrdíme.

  Číst více