Laminování

Polyesterový tmel LIGHT 1L

Číslo zboží 12400253
Výrobce Ostatní výrobci
Dostupnost Skladem
430 Kč
Máte dotaz na tento produkt? zeptat se
+420 604 728 042 Pro více informací volejte na naší linku.

Popis zboží

Výrazně lehčený, středně hustý tmel vhodný jako vrchní tmel pro malé a střední nerovnosti. Určený pro všechny běžné podklady. Velmi pružný, dobře tvarovatelný a snadno aplikovatelný. Má vynikající brousitelnost při několikanásobně nižší spotřebě brusiva bez jeho zanášení a vyšší odolnost při namáhání. Díky nízké měrné hmotnosti (0,87 g/cm3) méně přispívá ke zvýšení hmotnosti dílů, a proto jej lze použít v leteckém a lodním průmyslu, případně v autotuningu.

TECHNICKÝ POPIS PRODUKTU LIGHT POPIS A POUŽITÍ:

Výrazně lehčený, středně hustý tmel vhodný jako vrchní tmel pro malé a střední nerovnosti. Určený pro všechny běžné podklady. Velmi pružný, dobře tvarovatelný a snadno aplikovatelný. Má vynikající brousitelnost při ně- kolikanásobně nižší spotřebě brusiva bez jeho zanášení a vyšší odolnost při namáhání. Díky nízké měrné hmotnosti (0,87 g/cm3 ) méně přispívá ke zvýšení hmotnosti dílů, a proto jej lze použít v leteckém a lodním průmyslu, případně v autotuningu. PROSTŘEDÍ Tmel se nesmí používat na tmelení míst, která přicházejí do přímého styku s potravinami a pitnou vodou. OBSAH VOC VOC = 12 g/l Tento přípravek splňuje požadavky Směrnice Evropské unie (2004/42/ES), která pro přípravek této kategorie (B/b) udává limitní hodnotu obsahu těkavých látek 250 g/l hotového produktu. APLIKACE Povrch je nutné zbavit rzi a obrousit brusným papírem P80. Povrch musí být čistý, suchý, bez prachu a mastnoty. Pro maximální antikorozní ochranu použijte nejprve epoxidový nebo polyuretanový základ. Tmel neaplikujte na reaktivní, jednosložkové a nitrocelulózové základy. Nanáší se stěrkou. TUŽENÍ Tmel se tuží tvrdidlem (PE-iniciátor, dibenzoylperoxid, červená pasta v tubě) v hmotnostním poměru 100:3 - 100 dílů tmelu : 3 dílům tvrdidla – doporučený poměr pro teplotu 23°C. DOBA ZPRACOVATELNOSTI Tmel je nutné při teplotě 23°C a poměru tužení 100:3 zpracovat do 5 minut po smíchání s tvrdidlem. Při teplotách nižších než 23°C (minimálně 17°C) se doba zpracovatelnosti prodlužuje, při teplotách vyšších se zkracuje. Úpravou poměru tužení lze zčásti eliminovat vliv teploty na dobu zpracovatelnosti. Poměr tužení: - nejméně 100:2 – prodlouží dobu zpracovatelnosti - nejvíce 100:4 – zkrátí dobu zpracovatelnosti BROUŠENÍ Tmel je při teplotě 23°C a poměru tužení 100:3 brousitelný za 20-30 minut. Hrubé broušení začíná brusným papírem P80-120 a dokončuje se papírem P180-240. Pro broušení doporučujeme použít rotační nebo vibrační brusku. VRCHNÍ NÁTĚRY Na tmel je možné použít všechny běžné nátěrové systé- my. Tmel odolává teplotám 80-110°C. ČIŠTĚNÍ POMŮCEK Znečistěné části pomůcek lze očistit ředidlem POLYKAR ŘEDIDLO POLYETEROVÉ nebo nitroředidlem C6000. Očistit lze pouze nevytvrzený tmel. SKLADOVÁNÍ Při skladování a dopravě je třeba zajistit teplotu +5 až +25°C a vyvarovat se přímému slunečnímu záření. Skladovat v suchém a chladném prostředí. Lhůta zachování jakosti a užitných vlastností je 12 měsíců. BALENÍ  1,0 l – plechovka BARVA světle modrá

Doporučené zboží
Novinky, recenze, akce
 • ZIMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

  21. 11. 2018

  Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu!

  Číst více
 • Půjčovna backcountry běžek

  02. 11. 2018

  Nově si u nás můžete půjčit kromě běžných běžeckých lyží také půjčit backcountry běžky. Vyzkoušejte široké běžky a vyražte mimo stopu.

  Číst více
 • Eskymování na kajaku

  24. 10. 2018

  Naučte se přes zimu eskymovat, zvednou kajak po té co se převrátíte. Přestaňte plavat a začněte pořádně jezdit. Jízdu na kajaku si více užijete.

  Číst více