Phone icon
Otevírací doba
pondělí 8:00 - 19:00
úterý - pátek 10:00 - 19:00
sobota 9:00 - 14:00
| Zobrazit kontakty
background photography of category
 • Separační pasta Blue Wax HL603
 • Separační pasta Blue Wax HL603

Separační pasta Blue Wax HL603

Separační pasta na bázi vosku pro laminování. Pasta je vhodná pro polyesterové a epoxidové gelcoaty a pryskyřice. S touto pastou se Vám nic nepřichytne do formy a docílíte velké lesku laminovaného výrobku. Lze pou...
Toto zboží se již neprodává a není dostupné
Podívejte se na jiné produkty z kategorie Laminování
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.

Podrobný popis

Výrobce Ostatní výrobci
Číslo zboží 12400236
Separační pasta na bázi vosku pro laminování. Pasta je vhodná pro polyesterové a epoxidové gelcoaty a pryskyřice. S touto pastou se Vám nic nepřichytne do formy a docílíte velké lesku laminovaného výrobku. Lze použít na více laminovacích cyklů.
 
Balení: plechovka 400 gr.
 
 

Příprava povrchu formy:
Porézní formy ( tj. sádrové nebo dřevěné) musí být vyplněny vhodným lakem nebo podobným nátěrem. Dobrý povrch u sádrových forem lze získat za použití automobilních plničů pórů –primerů a laků. Před aplikací voskového separátoru HL603 musí být forma zcela suchá a beze stop jiných separátorů.

 

Návod na použití:
Nové/renovované formy
Důkladně vyčistěte formu a poté nanášejte vosk HL603 rovnoměrně v tenké vrstvě na povrch formy suchým hadříkem. Přebytek vosku otřete rovněž suchým hadříkem. Když je navoskovaný povrch středně suchý

(asi po 10-12 minutách), leštěte ručně čistou tkaninou. Pokud se vosk snadno stírá nebo vytváří „kuličky“, je třeba ponechat voskový nános déle schnout. Leštěte až do vysokého lesku – povrch formy by měl být hladký a bez pruhů a skvrn.

Pro zajištění úplného pokrytí formy separátorem aplikujte na novou formu 2-3 nánosy. Střídejte přitom různé typy pohybu pro každý nános (tj. nahoru-dolů, zleva-doprava, krouživý pohyb). Při nanášení jednotlivých vrstev dodržujte výše popsaný cyklus. Po aplikaci posledního nátěru vyčkejte nejméně 1 hodinu před zařazením formy do výroby.

Používané formy
Použijte shodnou proceduru jako při separaci nové formy, aplikujte jednu vrstvu voskového separátoru HL603 na povrch formy a vyleštěte. Převoskujte pak podle potřeby.

 

Vyjímání dílů z formy
Optimální způsob vyjímání dílů z formy závisí na velikosti a tvaru dílce. Ve většině případů může být díl vyjmut z formy po uvolnění na okrajích formy. V některých případech se užívá proud tlakového vzduchu mezi dílec a formu. V případě velkých dílců složitého tvaru se doporučuje nejprve poklepat na povrch dílce pryžovou palicí.

Pro vyjímání tuhých, neohebných dílů pomáhá pro rychlé uvolnění použití tlakového vzduchu přiváděného do trysek ve spodní části formy.

Informace zde uvedené vycházejí ze současných poznatků a nezakládají žádný právní nárok. Změny způsobené technickým pokrokem jsou možné.

 
Novinky, recenze, akce
 • Packrafty v Boatparku

  28. 06. 2020

  Nově u nás najdete také packrafty.
  Packraft je nafukovací kajak, který vyniká jízdními vlastnostmi, je skladný a má extra nízkou hmotnost.

  Číst více
 • DNEŠNÍ SLEVOVÉ KÓDY

  28. 06. 2020

  Podívejte se na dnešní SLEVOVÉ KÓDY BOATPARK a získejte co nejlepší cenu na objednané zboží. Využijte slevové akce. Jednoduše zadáte kód v objednávce do poznámky a získáte slevu. Jakmile obdržíme objednávku, tak Vám slevu potvrdíme.

  Číst více
 • Astral Loyak - boty do města i k vodě

  28. 06. 2020

  Barefoot boty pro kluky i holky. V ceně jsou dvoje barevné tkaničky. Přiďte je vyzkoušet!

  Číst více