Laminování

Separační pasta Blue Wax HL603

Číslo zboží 12400236
Výrobce Ostatní výrobci
Dostupnost Skladem
490 Kč
Máte dotaz na tento produkt? zeptat se
+420 604 728 042 Pro více informací volejte na naší linku.

Popis zboží
Separační pasta na bázi vosku pro laminování. Pasta je vhodná pro polyesterové a epoxidové gelcoaty a pryskyřice. S touto pastou se Vám nic nepřichytne do formy a docílíte velké lesku laminovaného výrobku. Lze použít na více laminovacích cyklů.
 
Balení: plechovka 400 gr.
 
 

Příprava povrchu formy:
Porézní formy ( tj. sádrové nebo dřevěné) musí být vyplněny vhodným lakem nebo podobným nátěrem. Dobrý povrch u sádrových forem lze získat za použití automobilních plničů pórů –primerů a laků. Před aplikací voskového separátoru HL603 musí být forma zcela suchá a beze stop jiných separátorů.

 

Návod na použití:
Nové/renovované formy
Důkladně vyčistěte formu a poté nanášejte vosk HL603 rovnoměrně v tenké vrstvě na povrch formy suchým hadříkem. Přebytek vosku otřete rovněž suchým hadříkem. Když je navoskovaný povrch středně suchý

(asi po 10-12 minutách), leštěte ručně čistou tkaninou. Pokud se vosk snadno stírá nebo vytváří „kuličky“, je třeba ponechat voskový nános déle schnout. Leštěte až do vysokého lesku – povrch formy by měl být hladký a bez pruhů a skvrn.

Pro zajištění úplného pokrytí formy separátorem aplikujte na novou formu 2-3 nánosy. Střídejte přitom různé typy pohybu pro každý nános (tj. nahoru-dolů, zleva-doprava, krouživý pohyb). Při nanášení jednotlivých vrstev dodržujte výše popsaný cyklus. Po aplikaci posledního nátěru vyčkejte nejméně 1 hodinu před zařazením formy do výroby.

Používané formy
Použijte shodnou proceduru jako při separaci nové formy, aplikujte jednu vrstvu voskového separátoru HL603 na povrch formy a vyleštěte. Převoskujte pak podle potřeby.

 

Vyjímání dílů z formy
Optimální způsob vyjímání dílů z formy závisí na velikosti a tvaru dílce. Ve většině případů může být díl vyjmut z formy po uvolnění na okrajích formy. V některých případech se užívá proud tlakového vzduchu mezi dílec a formu. V případě velkých dílců složitého tvaru se doporučuje nejprve poklepat na povrch dílce pryžovou palicí.

Pro vyjímání tuhých, neohebných dílů pomáhá pro rychlé uvolnění použití tlakového vzduchu přiváděného do trysek ve spodní části formy.

Informace zde uvedené vycházejí ze současných poznatků a nezakládají žádný právní nárok. Změny způsobené technickým pokrokem jsou možné.

 
Novinky, recenze, akce
 • PŮJČOVNA LODÍ A VODÁCKÉHO VYBAVENÍ

  13. 07. 2019

  Nezapomeňte si udělat rezervaci lodí a vodáckých doplňků včas. Doba prázdnin se blíží. Půjčujeme kánoe, kajaky, rafty, ale i neopreny, neoprenové boty, bundy, pádla a další vodácké vybavení. V naší půjčovně najdete nejen lodě, ale i paddleboardy a mořské kajaky.

  Číst více
 • Astral Loyak - boty do města i k vodě

  13. 07. 2019

  Barefoot boty pro kluky i holky. V ceně jsou dvoje barevné tkaničky. Přiďte je vyzkoušet!

  Číst více
 • TEAR AID - servisní souprava

  13. 07. 2019

  Servisní souprava Tear Aid opraví cokoliv. Tear Aid by Vám neměl chybět na cestách. S Tear Aid A snadno opravíte nafukovací karimatky, matrace, 

  Číst více