Laminování

Separační pasta Blue Wax HL603

Číslo zboží 12400236
Výrobce Ostatní výrobci
Dostupnost 7 dní
490 Kč
Máte dotaz na tento produkt? zeptat se
+420 604 728 042 Pro více informací volejte na naší linku.

Popis zboží
Separační pasta na bázi vosku pro laminování. Pasta je vhodná pro polyesterové a epoxidové gelcoaty a pryskyřice. S touto pastou se Vám nic nepřichytne do formy a docílíte velké lesku laminovaného výrobku. Lze použít na více laminovacích cyklů.
 
Balení: plechovka 400 gr.
 
 

Příprava povrchu formy:
Porézní formy ( tj. sádrové nebo dřevěné) musí být vyplněny vhodným lakem nebo podobným nátěrem. Dobrý povrch u sádrových forem lze získat za použití automobilních plničů pórů –primerů a laků. Před aplikací voskového separátoru HL603 musí být forma zcela suchá a beze stop jiných separátorů.

 

Návod na použití:
Nové/renovované formy
Důkladně vyčistěte formu a poté nanášejte vosk HL603 rovnoměrně v tenké vrstvě na povrch formy suchým hadříkem. Přebytek vosku otřete rovněž suchým hadříkem. Když je navoskovaný povrch středně suchý

(asi po 10-12 minutách), leštěte ručně čistou tkaninou. Pokud se vosk snadno stírá nebo vytváří „kuličky“, je třeba ponechat voskový nános déle schnout. Leštěte až do vysokého lesku – povrch formy by měl být hladký a bez pruhů a skvrn.

Pro zajištění úplného pokrytí formy separátorem aplikujte na novou formu 2-3 nánosy. Střídejte přitom různé typy pohybu pro každý nános (tj. nahoru-dolů, zleva-doprava, krouživý pohyb). Při nanášení jednotlivých vrstev dodržujte výše popsaný cyklus. Po aplikaci posledního nátěru vyčkejte nejméně 1 hodinu před zařazením formy do výroby.

Používané formy
Použijte shodnou proceduru jako při separaci nové formy, aplikujte jednu vrstvu voskového separátoru HL603 na povrch formy a vyleštěte. Převoskujte pak podle potřeby.

 

Vyjímání dílů z formy
Optimální způsob vyjímání dílů z formy závisí na velikosti a tvaru dílce. Ve většině případů může být díl vyjmut z formy po uvolnění na okrajích formy. V některých případech se užívá proud tlakového vzduchu mezi dílec a formu. V případě velkých dílců složitého tvaru se doporučuje nejprve poklepat na povrch dílce pryžovou palicí.

Pro vyjímání tuhých, neohebných dílů pomáhá pro rychlé uvolnění použití tlakového vzduchu přiváděného do trysek ve spodní části formy.

Informace zde uvedené vycházejí ze současných poznatků a nezakládají žádný právní nárok. Změny způsobené technickým pokrokem jsou možné.

 
Novinky, recenze, akce
 • Celoroční půjčovné lyží

  22. 08. 2019

  Půjčujeme lyžařskou výbavu pro děti a juniory na celou sezónu. Výhody půjčení lyží na sezónu ocení každá rodina s dětmi, která se na hory dostane více jak jednou za zimu.

  Číst více
 • Eskymování na kajaku

  11. 10. 2019

  Naučte se přes zimu eskymovat, zvednou kajak po té co se převrátíte. Přestaňte plavat a začněte pořádně jezdit. Jízdu na kajaku si více užijete.

  Číst více
 • Půjčovna backcountry běžek

  02. 04. 2019

  Nově si u nás můžete půjčit kromě běžných běžeckých lyží také půjčit backcountry běžky. Vyzkoušejte široké běžky a vyražte mimo stopu.

  Číst více