Laminování

Separační pasta Blue Wax HL603

Číslo zboží 12400236
Výrobce Ostatní výrobci
Dostupnost Skladem
Máte dotaz na tento produkt? zeptat se
+420 604 728 042 Pro více informací volejte na naší linku.
490 Kč

Popis zboží
Separační pasta na bázi vosku pro laminování. Pasta je vhodná pro polyesterové a epoxidové gelcoaty a pryskyřice. S touto pastou se Vám nic nepřichytne do formy a docílíte velké lesku laminovaného výrobku. Lze použít na více laminovacích cyklů.
 
Balení: plechovka 400 gr.
 
 

Příprava povrchu formy:
Porézní formy ( tj. sádrové nebo dřevěné) musí být vyplněny vhodným lakem nebo podobným nátěrem. Dobrý povrch u sádrových forem lze získat za použití automobilních plničů pórů –primerů a laků. Před aplikací voskového separátoru HL603 musí být forma zcela suchá a beze stop jiných separátorů.

 

Návod na použití:
Nové/renovované formy
Důkladně vyčistěte formu a poté nanášejte vosk HL603 rovnoměrně v tenké vrstvě na povrch formy suchým hadříkem. Přebytek vosku otřete rovněž suchým hadříkem. Když je navoskovaný povrch středně suchý

(asi po 10-12 minutách), leštěte ručně čistou tkaninou. Pokud se vosk snadno stírá nebo vytváří „kuličky“, je třeba ponechat voskový nános déle schnout. Leštěte až do vysokého lesku – povrch formy by měl být hladký a bez pruhů a skvrn.

Pro zajištění úplného pokrytí formy separátorem aplikujte na novou formu 2-3 nánosy. Střídejte přitom různé typy pohybu pro každý nános (tj. nahoru-dolů, zleva-doprava, krouživý pohyb). Při nanášení jednotlivých vrstev dodržujte výše popsaný cyklus. Po aplikaci posledního nátěru vyčkejte nejméně 1 hodinu před zařazením formy do výroby.

Používané formy
Použijte shodnou proceduru jako při separaci nové formy, aplikujte jednu vrstvu voskového separátoru HL603 na povrch formy a vyleštěte. Převoskujte pak podle potřeby.

 

Vyjímání dílů z formy
Optimální způsob vyjímání dílů z formy závisí na velikosti a tvaru dílce. Ve většině případů může být díl vyjmut z formy po uvolnění na okrajích formy. V některých případech se užívá proud tlakového vzduchu mezi dílec a formu. V případě velkých dílců složitého tvaru se doporučuje nejprve poklepat na povrch dílce pryžovou palicí.

Pro vyjímání tuhých, neohebných dílů pomáhá pro rychlé uvolnění použití tlakového vzduchu přiváděného do trysek ve spodní části formy.

Informace zde uvedené vycházejí ze současných poznatků a nezakládají žádný právní nárok. Změny způsobené technickým pokrokem jsou možné.

 
Novinky, recenze, akce
 • DNEŠNÍ SLEVOVÉ KÓDY

  14. 02. 2018

  Podívejte se na dnešní SLEVOVÉ KÓDY BOATPARK a získejte co nejlepší cenu na objednané zboží.

  Jednoduše zadáte kód v objednávce do poznámky a získáte slevu.
  Jakmile obdržíme objednávku, tak Vám slevu potvrdíme.

  Číst více
 • Skialpové sety a Freeride sety - výhodný nákup

  14. 02. 2018

  Zlevněné skialpové a freeride sety lyží, vázání a stoupacích pásů. Využijte slevy a vybavte se na skialpové tůry.


  Číst více
 • Výuka eskymování na kajaku

  14. 02. 2018

  Přestaňte plavat a začněte zvedat! Naučíme vás eskymovat na kajaku, kánoi a přestanete plavat když se zvrhnete. Již po třech lekcích eskymování budete zvedat. Naše tréninky jsou přístupné, jak pro kajakáře začátečníky, tak zkušené paddlery, kteří chtějí pilovat techniku.

  Začínáme 1.listopadu a končíme 28. března 2018.
  Neváhejte a přihlašte se včas! 

  Číst více