Phone icon
Otevírací doba
pondělí 8:00 - 18:30
úterý - pátek 10:00 - 18:30
sobota 10:00 - 18:00
| Zobrazit kontakty
background photography of category
 • Polykar CARBON FIBER 0,5kg

Polyesterový tmel Carbon Fiber 0,5 kg

Velmi odolný polyesterový tmel s obsahem carbonových vláken pro tmelení velkých nerovností na karoseriích, lodích, pádlech, karavanech, atd. Tmel je bez pórů a proto je výrazně lépe brousitelný než tmely ...
Dostupnost Skladem
260 Kč
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.

Podrobný popis

Výrobce BKP
Číslo zboží 12400296

Velmi odolný polyesterový tmel s obsahem carbonových vláken pro tmelení velkých nerovností na karoseriích, lodích, pádlech, karavanech, atd. Tmel je bez pórů a proto je výrazně lépe brousitelný než tmely se skelným vláknem.

Pro použití na sklolamináty, litinu, hliník a zinek. Tmel se nesmí používat na tmelení míst, která přicházejí do přímého styku s potravinami a pitnou vodou.

Balení: 0,5kg včetně tvrdidla
Barva tmelu: černá

Nápok k použití:
Povrch je nutné zbavit rzi a obrousit brusným papírem P80. Povrch musí být čistý, suchý, bez prachu a mastnoty. Pro maximální antikorozní ochranu použijte nejprve epoxidový nebo polyuretanový základ. Tmel neaplikujte na reaktivní, jednosložkové a nitrocelulózové základy. Nanáší se stěrkou.
Tmel se tuží tvrdidlem (PE-iniciátor, dibenzoylperoxid,červená pasta v tubě) v hmotnostním poměru 100:2 - 100 dílů tmelu : 2 dílům tvrdidla – doporučený poměr pro teplotu 23°C.
Doba zpracovatelnosti - tmel je nutné při teplotě 23°C a poměru tužení 100:2 zpracovat do 5 minut po smíchání s tvrdidlem. Při teplotách nižších než 23°C (minimálně 17°C) se doba zpracovatelnosti prodlužuje, při teplotách vyšších se zkracuje. Úpravou poměru tužení lze zčásti eliminovat vliv teploty na dobu zpracovatelnosti.
Poměr tužení:
- nejméně 100:1 – prodlouží dobu zpracovatelnosti
- nejvíce 100:3 – zkrátí dobu zpracovatelnosti

Broušení - Tmel je při teplotě 23°C a poměru tužení 100:2 brousitelný za 20-30 minut. Pro broušení doporučujeme použít rotační nebo vibrační brusku a brusný papír P80-120.
Vrchní nátěry - na tmel je možné použít všechny běžné nátěrové systémy. Tmel odolává teplotám 80-110°C.
Čištění pomůcek - znečistěné části pomůcek lze očistit polyesterovým ředidlem nebo nitroředidlem C6000. Očistit lze pouze nevytvrzený tmel.
Skladování - při skladování a dopravě je třeba zajistit teplotu +5 až +25°C a vyvarovat se přímému slunečnímu záření. Skladovat v suchém a chladném prostředí.

Novinky, recenze, akce
 • Prodejna uzavřena

  20. 01. 2021

  Prodejna je uzavřena, ale elektornické a telefonické objednávky si můžete vyzvednout bez omezení.

  Rádi Vám poradíme s výběrem.

  Číst více
 • DNEŠNÍ SLEVOVÉ KÓDY

  10. 01. 2021

  Podívejte se na dnešní SLEVOVÉ KÓDY BOATPARK a získejte co nejlepší cenu na objednané zboží. Využijte slevové akce. Jednoduše zadáte kód v objednávce do poznámky a získáte slevu. Jakmile obdržíme objednávku, tak Vám slevu potvrdíme.

  Číst více
 • Půjčovna lyží, snowboardů a sněžnic

  17. 08. 2019

  Půjčovna lyží  Využijte naší půjčovny lyží, snowboardů a sněžnic. Půjčujeme dospělé i dětské lyže na sjezdovku i běžky.
   Provozujeme celoroční půjčení lyží pro děti a juniory.
    Kromě  běžných lyží u nás také najdete skialpové lyže a lyže na freeride. Samozřejmostí jsou doplňky jako helmy,  obaly nebo třeba lavinová výbava včetně lavinových batohů. Otevřeno máme 6 dní v týdnu.

  Číst více