Phone icon
Otevírací doba
Pondělí 8:00 - 19:00
Úterý - Pátek 10:00 - 19:00
Sobota - Neděle 9:00 - 18:00
| Zobrazit kontakty
background photography of category
 • Dynafit TLT Helmet Silvretta

Dynafit TLT Helmet silvretta

Dynafit TLT přilba s trojitou certifikací je vhodná pro lyžařské túry, cyklistiku a horolezectví. Přilba je bezpečná, odolná, lehká a kompatibilní s novým minimalistickým systémem lyžařských brýlí Dynafit.  TLT se vyznačuje plochým minimalistickým ...
Dostupnost Na dotaz
Jiné barevné
varianty
Dynafit TLT Helmet storm blue Dynafit TLT Helmet nimbus Dynafit TLT Helmet winter moss
Doporučená MOC: 3 750 Kč
2 995 Kč
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.
baner-registrace-sleva-product SLEVA 5 % NA VYBRANÉ ZBOŽÍ
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.

Podrobný popis

Výrobce Dynafit
Číslo zboží 14800171

Dynafit TLT přilba s trojitou certifikací je vhodná pro lyžařské túry, cyklistiku a horolezectví. Přilba je bezpečná, odolná, lehká a kompatibilní s novým minimalistickým systémem lyžařských brýlí Dynafit. 

TLT se vyznačuje plochým minimalistickým designem, redukovaným polstrováním a také skvěle navrženou ventilací s velkorysými otvory pro skvělé pohodlí a prodyšnost při náročných výstupech. 

Díky své konstrukci využívající vnitřní podšívku EPS a „in-mold“ polykarbonátovou skořepinu nabízí přilba TLT s hmotností pouhých 300 gramů mimořádnou rovnováhu mezi minimální hmotností a maximální ochranou. Pomocí malého ciferníku na zadní straně jej lze přizpůsobit tak, aby vyhovoval vám a vašim potřebám. 

Další možnosti nastavení na hlavovém a podbradním pásku zaručují přesné padnutí a tím i maximální bezpečnost. Nastavitelný a odnímatelný kšilt slouží nejen k ochraně před oslněním, ale také k tomu, aby lyžařské brýle nechtěně nesklouzly zpět na helmu.

Pro dokonale sladěný a mimořádně lehký systém lze helmu TLT ideálně kombinovat s novými brýlemi Dynafit Goggles TLT and Speed. Držák brýlí lze vyměnit během několika sekund a specializovaný pásek TLT lze připnout přímo na helmu pro dokonalé uchycení a extra pohodlí.

Tato stylová, nízkoprofilová přilba splňuje certifikační standardy nejen pro lyžování, ale také pro horolezectví a také pro cyklistiku, takže se ideálně hodí pro moderní multisportovní dobrodružství a náročné rychlostní túry. Díky lehké, ale extrémně pevné konstrukci a dobře navrženému odvětrávání je první volbou pro náročné sportovce, kteří si na hory nekladou limity, ale přesto dávají přednost rychlému a bezpečnému dobrodružství. 

Vlastnosti:

 • kompatibilita: kompatibilní s brýlemi, přilba perfektně sedí s brýlemi Dynafit Tlt 
 • ventilace: nepřetržitá - zabezpečená ventilačními otvorami na přilbě
 • certifikace: EN 1077 B,  EN 12492, EN 1078, UIAA 106, ASTM F2040-02 
 • podšívka a vložka: EPS
 • rozměry:    S/M:  53-58cm
                     L/XL: 57-61cm
 • hmotnost: S/M: 310g
                     L/XL: 325g

In-Mold

Technologii In-Mold můžeme nalézt nejčastěji u cyklistických a lyžařských přileb. Princip spočívá ve vstřikování stlačeného polystyrenu do polykarbonátové skořepiny za vysokých teplot a tlaků (cca 330°C). Toto spojení zajišťuje vysokou pevnost při velmi nízké hmotnosti. Polystyren v případě nárazu pohltí energii, avšak zdeformuje se, a proto je nutné helmu po větším nárazu vyměnit. Přilby vyráběné technologií In-Mold a přidruženými mají hmotnost 350-550 g.

 

EPS

EPS je pěnový expandovaný polystyren. Je to pevný a tuhý materiál s buněčnou strukturou, skládá se z 2 % polystyrenu, zbytek tvoří vzduch.