Phone icon
Otevírací doba
Pondělí 8:00 - 19:00
Úterý - Pátek 10:00 - 19:00
Sobota - Neděle 9:00 - 18:00
| Zobrazit kontakty
background photography of category
 • Ortovox AVABAG-ASCENT-28S_green isar
 • AVABAG-ASCENT-28S_green isar_back.jpg
 • AVABAG-ASCENT-28S_green isar_airbag.jpg
 • AVABAG-ASCENT-28S_green isar_.jpg

Ortovox Ascent 28S Avabag Kit Green Isar

Batoh Ortovox Ascent 28S Avabag Kit Green Isar pro ženy. Systém AVABAG patří k nejlehčím a objemově nejmenším lavinovým systémům vůbec! Ušetříte tak cenné gramy. Na batoh můžete rychle a jednoduše připevn...
Toto zboží se již neprodává a není dostupné
Podívejte se na jiné produkty z kategorie Lavinové batohy
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.
E-mail icon
Máte dotaz na produkt?
Phone icon
Pro více informací volejte na naší linku.

Podrobný popis

Výrobce Ortovox
Číslo zboží 14600192

Batoh Ortovox Ascent 28S Avabag Kit Green Isar pro ženy. Systém AVABAG patří k nejlehčím a objemově nejmenším lavinovým systémům vůbec! Ušetříte tak cenné gramy. Na batoh můžete rychle a jednoduše připevnit velké množství vybavení, které má vždy své místo. Lehký a odolný batoh Ascentkomfortní 3D zádový systém ideální na výstupy v pohorách, na lyžích i sněžnicích.
Nafukovací vak (Avabag) je vyjímatelný, batoh vhodný i na použití v létě. 

Batoh je dodáván bez kartuše!

Specifikace:
Objem: 28 L
Délka zad: short
Šířka: 26 cm
Délka: 54 cm
Hloubka: 19 cm
Kapsy: 8
Hmotnost batohu: 1140 g
Hmotnost AVABAG: 690 g
objem airbagu: 160L

Součásti balení: batoh, AVABAG systém - airbag, aktivační klíč, přídavné popruhy, síťka na helmu

AVABAG lavinový systém, vyrobený ve Švýcarsku, funguje na principu Venturiho efektu, který k funkci nepotřebuje žádnou elektroniku, je plně uzavřený a konstrukčně jednoduchý. Nedochází tak k poškození ani korozi. Objem celého systému 1,8 l je menší než dvoulitrová láhev vody, ale hmotnost je takřka třetinová a to 690 g! Přesto, že je systém malý, tak je extrémně silný (při testech dokázal nadzvednout i automobil). V batohu tak budete mít vždy dostatek místa na své věci a nemusíte váhat, jestli si ho vezmete nebo necháte doma.

Na batoh připevníte vše důležité, každé vybavení má své místo a připevňuje se jednoduše a rychle.
lyže, SNB, hole, cepíny, mačky, sněžnice, helmu, lano, karabiny

Snadná aktivace lavinového systému
Rukojeť táhla s protiskluzovou úpravou je plně otočná. Navíc lze nastavit rukojeť podle výšky postavy a tak ji budete mít vždy po ruce. Ať už jste pravák, nebo levák, vždy rukojeť uchopíte pohodlně a správně. Ve chvíli, kdy si jdete někam sednout, nebo jedete lanovkou, můžete rukojeť uschovat do ramenního popruhu a tím nedojde k nechtěné aktivaci!

Skutečnost o „Bombičkách“
K systému AVABAG můžete použít karbonovou bombičku, která váží jen 310 g. Přes stejný závit a velikost bombičky, je obsah plynu pod jiným tlakem a v jiném objemu, než bombičky ABS systému. Proto není možné používat bombičku ABS se systémem AVABAG. Po vypuštění bombičky není třeba kupovat novou, ale stačí ji nechat doplnit u prodejce ORTOVOX. Náplň je certifikovaná na 5 let. Bombičky AVABAG jsou certifikované od mezinárodní letecké společnosti pro bezpečnost, takže je můžete letecky přepravovat.

Komfortní nošení
Samotný batoh váží velmi příjemných 1250 g. 3D pěnový zádový systém, široký bederní pás a ergonomicky tvarované ramenní popruhy, vám zajistí pohodlné nošení. Navíc jsou potaženy softshellem, aby se na batoh nelepil sníh. Bederní pás je vybaven kovovou přezkou, kterou rozepnete i jednou rukou a v palčácích.

Vše po ruce
Hlavní kapsa má dvoucestný zip podél obvodu batohu a tak se do něj dostanete jako do kufru. Vše vidíte hned a nemusíte prohledávat celý batoh. Vnitřní prostor je světlý, abyste v něm našli i malou drobnost. V hlavní kapse naleznete vytištěný návod na složení air bagu, poutko na plynovou bombičku a sponu na rezervoár vody.

Kapsa na lavinové vybavení
V hlavní komoře jsou přihrádky na lavinového vybavení. Zip má červené koncovky, aby bylo hned zřejmé, kterou kapsu máte otevřít v případě lavinové nehody. Z vnitřní strany víka hlavní komory máte všité přihrádky na lopatu, rukojeť a sondu, takže hned po otevření máte lavinové vybavení k dispozici - bez nutnosti vytahovat ostatní věci z batohu.

Malá kapsa s určením
Třetí kapsa má všité poutko na klíče a kromě nich je kapsa vhodná na uložení dokladů, peněženky, buzoly, mapy nebo GPS.

Test odpalu
Nyní máte možnost natahovat jehlu aktivační jednotky a opakovaně zkoušet správně zatáhnout za rukojeť. Součástí batohu je samozřejmě i aktivační klíč, kterým jehlu připravíte. Při aktivaci „na slepo“ uslyšíte lupnutí vystřelené jehly a máte tak jistotu, že děláte vše správně ☺

Vyjmout bombičku
Natáhnout jehlu aktivačním klíčem.
Nasadit batoh.
Nastavit správnou pozici rukojeti k výšce postavy.
Přizpůsobit batoh a pevně přitáhnout (bederní pás, ramenní popruhy, dotáhnout záda).
Zatáhnout za rukojeť.
Zaslechnout lupnutí (vše jste provedli správně) – Nezapomeňte opět natáhnout jehlu.
Neslyšeli jste lupnutí? – Něco je špatně. Proveďte vše znovu.

Parametry

 • Ortovox
 • žena
Novinky, recenze, akce
 • Eskymování na kajaku

  29. 11. 2021

  Naučte se přes zimu eskymovat, zvednou kajak po té co se převrátíte. Přestaňte plavat a začněte pořádně jezdit. Jízdu na kajaku si více užijete.

  Číst více
 • Práce v Boatparku

  29. 11. 2021

  Hledáme posilu do našeho týmu.

  Číst více
 • Celoroční půjčovné lyží

  29. 11. 2021

  Půjčujeme lyžařskou výbavu pro děti a juniory na celou sezónu. Výhody půjčení lyží na sezónu ocení každá rodina s dětmi, která se na hory dostane více jak jednou za zimu.

  Číst více